Menu  
  Úvod  
  Cenník  
  Ponuka  
  Klasická masáž  
  Medová detoxikačná masáž  
  Masáž lávovými kameňmi  
  Čokoládová masáž  
  Bankovanie  
  Masáž chodidiel  
  Rašelinový plát  
  Metamorfná technika  

BankovanieBankovanie je liečebná metóda, pri ktorej sa banky nahriaté horúcim vzduchom priložia na kožu a podtlakom, vzniknutým pri ochladzovaní vzduchu, sa na ňu prisajú. Podtlak na ošetrovanom mieste spôsobí silné prekrvenie , prehriatie a aj krvné podlaitiny. Jeho účinok ide nielen do hĺbky buniek kože a podkožného tkaniva , ale aj do obalu svalov. Bankovanie spôsobuje okysličovanie bunkového tkaniva, odchádza k zrýchleniu látkovej výmeny a k vytiahnutiu a vyplavovaniu škodlivín z tela, preto je nutné po bankovaní zvýšiť príjem tekutín. Bankovanie zlepšuje a reguluje tok životnej energie čchi a zlepšuje obeh krvi, napomáha jej prečisteniu a dochádza k uvolneniu stuhnutých svalov a odstráneniu bolesti. Hlavným cieľom bankovania je posilniť samoliečiace sily organizmu, dať ich do pohybu, aktivizovať a regenerovať celý organizmus a zvyšovvať jeho výkonnosť.

Indikácie : bankovanie pozitívne vplýva pri liečbe nádchy, chronického kašľa, zažívacích problémov - zlepšuje sa trávenie, zlepšuje prekrvenie kapilár vo svaloch, zlepšuje činnosť potných žliaz, regeneruje kožu, dobré výsledky sa dostavujú pri reumatických stavoch, stvrdnutí, napätí a bolesti svalov.Pre tých, ktorí trpia bolesťami hlavy, migrénou, bolesťou chrbta, bolestivou menštruáciou, obličkovými problémami, tenisovým lakťom, bolesťou kolenného kĺbu, celulitídou, astmou, zápalom priedušiek, chronickou zápchou ...

Kontraindikácie : krehké cievy, krvácavosť, horúčka, leukémia a nádory, akútne chorobné stavy, lokálne zápalové prejavy, kŕčové žily, zápaly žíl, menzes, gravidita,vyšší stupeň arteriosklerózy a osteoporózy, miazgové uzliny, po najedení ...

Po aplikácií je nutné aby sa klient vyhol cvičeniam, dvíhaniu bremien a prudkým pohybom po dobu 2-3 dni. Po bankovaní sa neľakajte modrín, kt. zmiznú v priebehu týždňa.

Bežným javom po bankovaní je točenie hlavy, mierne zvýšená taplota, príp.pocit hladu.

Bankovanie opakujeme podľa potreby, alebo ako bankovaciu kúru 1.týždeň 2 aplikácie, potom 6-8 krát 1 aplikáciu za týždeň.

  Kontakt  
  AB masáže
Ondrašovská 1059
031 05, Lipt.Mikuláš
... ale vieme prísť
                aj k vám ...

DOHODNUTIE TERMÍNU:
info@abmasaze.sk
+421 905 827 608
  
  Mapa  
    
  Fotogaléria